“Rock Opera” ponownie w Gdyni

Wielkanoc to czas pięknych, często wielowiekowych tradycji. Kolorowe pisanki, ozdobne palmy, okolicznościowe wypieki, czy misteria „Męki Pańskiej” – jak choćby te organizowane na Kalwarii Wejherowskiej, czy w śródmieściu Gdańska – wrosły na dobre nie tylko w polski, ale i w lokalny krajobraz kulturowy. Dochodzą do tego formy nowsze, muzyczne, jak sensacyjna swego czasu rock-opera „Jesus Christ Superstar” Andrewa Lloyda Webbera i Tima Rice’a. Już przed kilkunastu laty dzieło to z powodzeniem przybliżał pomorskiej widowni na żywo Teatr Muzyczny w Gdyni. I chyba tam właśnie znalazł inspirację ks. Zygmunt Słomski, pisząc Rock-Operę „Misterium Męki Pańskiej”.

Znowu jesteśmy w Gdyni, w mieście Szkoły Filmowej i Teatru Muzycznego. Kościół Ducha Świętego i św. Katarzyny Aleksandryjskiej tym razem stał się sceną eksperymentu pomorskiej wersji „Jesus Christ Superstar”, wersji amatorskiej, ale niepozbawionej ładunku estetycznego, podbudowanego systematyczną pracą Zespołu Amoris Laetitia. Uczestniczą w nim rodzice dzieci z parafialnej scholi dziecięcej „Duszki”. Czyli ludzie aktywni zawodowo, wychowujący dzieci, którym przy okazji zaszczepiają swoje muzyczne pasje.

Z przyjemnością przyjęliśmy zaproszenie do realizacji zapisu video z ich występu 2 kwietnia 2017 r. Kolejna możliwość spotkania z pomorską rock-operą: 25 marca 2018 godz. 19:15 Kościół Ducha Świętego i św. Katarzyny Aleksandryjskiej, ul. Zielona 13D Gdynia-Obłuże. Do Amoris Laetitia dołączą gościnnie zaprzyjaźnieni muzycy i grupa młodzieżowa TABOR. Przy okazji do nabycia film z Edycji 2017 roku na płytach DVD naszej produkcji.

 

Obsada Edycji 2017

Zespół Amoris Laetitia i Przyjaciele

Wokaliści:
Ksenia Loose-Pietrzyk
Joanna Żurowska
Dorota Michalik-Konon
Grażyna Klawa
Joanna Wrzesińska
Małgorzata Portee
Magdalena Drywa
Tomasz Jakubek
Adam Błaszak
Rafał Różański

Recytatorzy:
Bożena Łapiuk
Anna Krysiak
Andrzej Żurowski

Muzycy:
Krystyna Wojciechowska – skrzypce
Małgorzata Portee – flet
Magdalena Drywa – gitara
Tadeusz Wiśniewski – gitara elektryczna
Dariusz Piłat – instrumenty klawiszowe
Piotr Guz – gitara basowa
Marek Drywa – perkusja

Oświetlenie – Marek Drywa
Realizacja dźwięku – Adam Drywa

Realizacja video – Mariusz Elert, Piotr Gil
Produkcja video – Renata Kołacz,
Fundacja Globalna Wioska

Comments are closed.